4 lip 2011

Obsługa Total Commandera

4 lip 2011

Total Commander jest narzędziem, które dość często sam używam i jest dla mnie niezwykle przydatne..W ramach wyjaśnienia tak trochę w skrócie, jest to menadżer plików, za pomocą którego możliwe jest zarządzanie plikami i folderami w bardzo prosty sposób. Ponadto to co ważniejsze Total Commander działa jako klient FTP i za jego pośrednictwem możliwe jest umieszczanie plików na serwerze. Mówiąc prosto, jeżeli chcemy postawić jakąś stronę to koniecznie musimy przerzucić odpowiednie pliki z dysku na serwer i do tego celu właśnie służy to narzędzie.

Z pobraniem pliku instalacyjnego nie powinno być większego problemu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google Total Commander i pojawi się wiele wyników skąd można pobrać program. Zatem nie będę umieszczał tu linku bo jestem pewien, że ze znalezieniem i ściągnięciem, każdy powinien sobie poradzić.

Sama instalacja nie stwarza większych problemów i jest intuicyjna. Po zapisani pliku instalacyjnego na dysku należy przejść do miejsca, w którym plik został zapisany i uruchomić go. Po chwili otworzy się okno instalacyjne i wystarczy już tylko przejść przez proces instalacyjny. Jeżeli pojawia się jakieś problemy, napisz w komentarzy z czym masz problem, na pewno postaram się Ci pomóc.

Jak prawidłowo przejdziesz przez proces instalacyjny, to po otworzeniu programu powinno ukazać się takie okno:

Teraz można już zalogować się na serwer, na który chcemy umieścić pliki. Przy zamówieniu serwera od usługodawcy powinniśmy dostać dane potrzebne do zalogowania się na serwer, zazwyczaj te informacje wysyłane są na pocztę email. Aby połączyć się z serwerem kliknij na ikonę znajdującą się na pasku narzędziowym FTP Połączenie. Poniżej zaznaczone kolorem zielonym.

Wówczas otworzy się nowe okno z możliwością ustalenia nowego połączenia. W tym miejscu wybierz przycisk o nazwie Nowe Połączenie i kliknij w niego.

Wyświetli się teraz następujące okno, w którym wpisujesz niezbędne dane do zalogowanie.
W polu Sesja wpisz swoją nazwę np. „moja strona”.
Nazwa hosta: wpisz nazwę hosta do swojego serwera, która przyszła na email, np. ftp.innowacjeebiznesu.pl.
Użytkownik: w tym miejscu nazwa użytkownika również znajdziesz we wiadomości, np. innowacjeebiznesu.
No i Hasło: czyli hasło jakie zostało ustalone, również znajdziesz we wiadomości.

Te dane w zasadzie wystarczą aby się połączyć z serwerem, ale w ramach dopełnienia wyjaśnie co oznaczają inne pola.
Zdalny Katalog – folder na serwerze FTP, na który ma przejść TC, zaraz po pomyślnym logowaniu (pole nieobowiązkowe, można pozostawić puste)
Lokalny katalog – folder na Twoim komputerze, do którego TC ma przejść, zaraz po pomyślnym logowaniu (pole nieobowiązkowe, można pozostawić puste)
Wyślij Polecenia – jakie polecenia ma wysłać TC do serwera FTP zaraz po pomyślnym logowaniu (pole nieobowiązkowe, lepiej pozostawić puste)
Użyj trybu pasywnego do transferu (jak w przeglądarce WWW) – niektóre serwery wymagają włączenia obsługi trybu pasywnego, przy połączeniu ze swoim serwerem FTP. Nasze serwery tego nie wymagają, więc pozostaw to pole odhaczone
Reszta ustawień bez zmian, po kliknięci w OK zalogujesz się na serwer.

Ot tak wygląda cały proces połączenia się z serwerem, aby np. postawić na nim swoją własną stronę. W tym momencie jeden z dwóch paneli w menadżerze przedstawia serwer, a w drugim wyszukaj wcześniej przygotowanych plików i folderów, jakie masz zamiar wrzucić na serwer. Umieszczanie na serwerze jest bardzo proste, wystarczy zaznaczyć te pliki i kliknąć w przycisk kopiuj, po chwili wszystko zostanie umieszczone na serwerze.

Jak widzisz obsługa programu Total Commander nie jest trudna, można bardzo szybko opanować podstawowe rzeczy, tak aby umieścić swoją stronę na serwerze. Jeśli jednak pojawi się u Ciebie z czymkolwiek problem, napisz o tym w komentarzu, a Ci pomogę.
Zapisz się aby dostać więcej informacji


Zgadzam się z Polityką Prywatności

0 komentarze:

Prześlij komentarz